Skytterkonger/-dronninger/Prinser/Prinsesser/NM-felt/Officer


dronning


Skytterkonger og skytterdronninger gjennom tidene:

År

Sted 

Skytterkonge-/dronning

Poeng

2016 Målselv Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen 348
2015 Lesja Skytterdronning Eileen Torp, Sartor 347
2014 Sandnes Ola Tore Dokken, Nordre Land 348
2013 Oppdal Kim-André Aannestad Lund, Jondalen 346
2012 Voss Hans Kristian Wear, Styrvoll 347
2011 Bodø Knut Erik Svarstad, Bamble 346
2010 Elverum Knut Jørgen Brodal, Fana 349
2009 Evje Vebjørn Berg, Blaker 348
2008 Førde Vebjørn Berg, Blaker 346
2007 Steinkjer Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 347
2006 Målselv Skytterdronning Mette E. Finnestad, Søgne 347
2005 Lesja Jan H. Jørgensen, Oslo Ø. 346
2004 Sandnes Ola Tore Dokken, N. Land 348
2003 Oppdal Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 347
2002 Os Kristoffer Sannvoll, Åsnes 347
2001 Bodø Arild Brodahl, Fana 346
2000 Elverum Tor Erik Fossli, Målselv 347
1999 Evje Ingvar Brohaug, Alvdal 347
1998 Steinkjer Tor-Erik Fossli, Målselv 349
1997 Førde Edvin Aamot, Trondhjems 347
1996 Målselv Tor-Erik Fossli, Målselv 345
1995 Lesja Trond Kjøll, Ringerike 345
1994 Sandnes Erling Fledsberg, Moss og Våler 344
1993 Oppdal Tor-Arne Solbakken, Rygge 347
1992 Os Per Erik Oldertrøen, Tynset 343
1991 Bodø Yngve Lorentsen, Falken 345
1990 Elverum John Olav Ågotnes, Fana 345
1989 Kristiansand Ole N. Rydningen, Rise og Løddesøl 344
1988 Førde Ove Vik, Fana 341
1987 Steinkjer Tor Harald Lund, Søgne 338
1986 Målselv Knut Bjørnar Mellem, Bjerkvik 340
1985 Lesja Torkil Berg, Trondhjems 339
1984 Sandnes Bjørn Solberg, Nordre Land 342
1983 Fræna Bjørn Solberg, Nordre Land 340
1982 Os Arne Strendo, Hadding 340
1981 Bodø Magne Landrø, Oslo Østre 340
1980 Oslo Lars Hallvard Ese, Balestrand 340
1979 Kristiansand Kurt Arne Berglund, Bærums 340
1978 Trondheim Bjørn Solberg, Farnes 339
1977 Os Per H. Aalvik, Ålvik 339
1976 Alta Magne Landrø, Oslo Østre 339
1975 Kongsvinger Peder Myrset, Meek 336
1974 Sandnes Egil Melvær, Florø 340
1973 Steinkjer Oddgard Flatin, Kongsberg 336
1972 Os Arve Skjeflo, Steinkjer 333
1971 Målselv Olav Medås, Granvin 334
1970 Oslo Gunnar Lybeck, Mysen 335
1969 Kristiansand Jon Klyve, Oslo Østre 335
1968 Trondheim Gunnar Lybeck, Østre Toten 335
1967 Os Thormod Næs, Laksevåg 331
1966 Bodø Lorents I. Sklet, Grong 329
1965 Kongsvinger Finn Amundsen, Oslo Østre 332
1964 Oslo Thormod Næs, Laksevåg 331
1963 Steinkjer Olav Medås, Granvin 335
1962 Kristiansand Kjell Skøien, Oslo Østre 330
1961 Målselv Magne Landrø, Oslo Østre 326
1960 Sandnes Gudm. Håbesland, Nordstrand 328
1959 Kongsberg/Fiskum Jon Istad, Voss 325
1958 Trondheim Einar Nesmoen, Kongsvinger & Omegn 323
1957 Bergen St. Kvamme, Bergen N. 327
1956 Bodø Kjell Skøien, Oslo Østre 277
1955 Kongsvinger Lars L. Ese d.y., Balestrand 285
1954 Sandnes Lars L. Ese d.y., Balestrand 278
1953 Steinkjer Stanley Kvamme, Bergen N. 273
1952 Os Olav Medås, Granvin 276
1951 Bardufoss Lars L. Ese d.y., Balestrand 275
1950 Oslo Odd Sannes, Oslo Østre 271
1949 Kongsvinger Jens Fredbo, Grue 270
1948 Trondheim Jens Fredbo, Grue 268
1947 Os Lars L. Ese d.y., Balestrand 270
1946 Harstad Bjarne Sjulsen, Kongsberg 259
1939 Kongsvinger Th. Hårstad, Grue 266
1938 Kongsberg Kåre Enerud, Sande 268
1937 Steinkjer Willy Røgeberg, Oslo Østre 276
1936 Bergen Oscar Esplund, Herefoss 143
1935 Hammerfest Fr. Nilsen, Vestre Toten 138
1934 Oslo Ingulv Barstad, Namsos 143
1933 Kristiansand Sverre Glomnes, Oslo N. 143
1932 Molde R. Rysdalsnes, Indre Gloppen 137
1931 Bodø Ingulv Barstad, Trondhjem 138
1930 Nidaros Kr. Flesaker, Fiskum 87
1929 Hønefoss Kr. M. Gylstad, Trøgstad 138
1928 Stavanger Karl Hagen, Skoger 136
1927 Steinkjer Herm. Kjærås, Andebu 89
1926 Bergen Ottar Ødegaard, Oslo 86
1925 Sortland Herman Skøien, Løiten 82
1924 Kristiania Ola Mo, Bergen 86
1923 Kristiansand Rasmus R. Skjerpe, Nærbø 83
1922 Trondhjem Sigv. Kuløy, Smølen 83
1921 Bergen Franke Onsrud, Kristiania Ø 83
1920 Narvik Jacob Bjerke, Øisletten 80
1919 Molde Karl Hagen, Skoger 78
1918 Kongsberg Ole Lilloe-Olsen, Kristiania Ø 80
1917 Steinkjer Paul Vikhals, Dromnessund 81
1916 Egersund Ragnv. Maseng, Kristiania 77
1915 Mosjøen John Bang-Holmset, Lerskaret 75
1914 Kristiania John Voje, Drangedal 82
1913 Øystese Nils H. Bolstad, Bolstadøyri
1912 Elverum Guren A. Gløtvold, Fjeld
1911 Trondhjem Olaf Fosvik, Lyngen
1910 Tromsø Olaf Husby, Trondhjem
1909 Kristiansand Halvor Kålstad, Tønsberg
1908 Bergen M. Skarkerud, Gjøvik & Brusveen
1907 Kristiania Mathias Glomnes, Kristiania N.
1906 Steinkjer Mathias Glomnes, Kristiania N.
1905 Harstad Ingv. Thune, Alen
1904 Øystese M. Monsen, Gjøvik & Brusveen
1903 Lillehammer Jul. Braathe, Kristiania Ø.
1902 Kristiansand Petter A. Røstad, Levanger
1901 Trondhjem H.O. Anshushaug, Soknedal
1900 Bodø Ole Holm, Stange
1899 Kristiania Kristian Søbakken, Stange
1898 Bergen Nils D. Drange, Os
1897 Trondhjem Knut Fauske, Stange
1896 Stavanger Tom Seeberg, Bjørndalen
1895 Elverum Olaf Frydenlund, Tistedal
1894 Skien Bernt Sørum, Skien
1893 Kristiansund Chr. Østern, Kristiania

Skytterprinser


Skytterprinser gjennom tidene:

År Navn/skytterlag Poeng
2016 Esten Skråild, Heim/Hemne 348
2015 John Olav Ågotnes, Sartor 347
2014 Kim-André Aannestad Lund, Jondalen 347
2013 Rune Vandevjen Olsen, Nord-Odal 346
2012 Ole Kristian Bryhn, Røyken og Hurum 346
2011 Gunnar Halbjørhus, Hemsedal 346
2010 Odd Arne Brekne, Lyngdal 347
2009 Espen Berg-Knutsen, Nordstrand 346
2008 Odd Arne Brekne, Lyngdal 346
2007 Jørgen Andersen, Hommelvik 347
2006 Kine Gjerstad Eide, Seim 346
2005 Tor Arnfinn Homme, Iveland 345
2004 Hans Bakken, Stallvik 347
2003 Tor-Erik Fossli, Målselv 346
2002 Ola Tore Dokken, Nordre Land 346
2001 Hans Bakken, Stallvik 346
2000 Jøran Meås, Bodø Østre 345
1999 Arnt Erik Aune, Beiarn 346
1998 Geir Magne Rolland, Åsane/Hordvik 347
1997 Arild Røyseth, Åsane/Hordvik 345
1996 Anders E. Gusdal, Imenes 345
1995 Jon Roti, Aurland 344
1994 John Olav Ågotnes, Fana 343
1993 Morten Øystein Rudi, Ringebu og Fåvang 346
1992 Roar Lillebo, Tynset 342
1991 Øyvind Sirevaag, Stavanger 343
1990 Arild Jønsson, Torsnes 345
1989 Magne Landrø, Oslo Østre 344
1988 Kai Gjølberg, Andebu 341
1987 Trond Bråten, Nord-Odal 338
1986 Kristi Haug, Riflen/Skoger 339
1985 Narve Nesset, Ørlendingen 339
1984 Arild Røyseth, Åsane/Hordvik 340
1983 Edvin Aamot, Svorkmo 339
1982 Kåre Høitomt, Nordre Land 338
1981 Bjørn Solberg, Nordre Land 339
1980 Henrik Døhl, Nordre Land 336
1979 Steinar Lunde, Rælingen 338
1978 Karstein Skundberg, Løiten 338
1977 Lars Hallvard Ese, Balestrand 336
1976 Ola Kristiansen, Strand 339
1975 Rolf Mannigel, Laksevåg 336
1974 Even Lund, Ringøy 338
1973 Olav Medås, Granvin 333
1972 Kjell Kr. Rike, Evje 333
1971 Dag Storhaug, Porsgrunn 333
1970 Hallvard Stormoen, Oslo 329
1969 Hans Walløe, Nordstrand 332
1968 Jon Istad, Voss 331
1967 Arne Strendo, Hadding 328
1966 Trygve Kjetså, Evje 328
1965 Gunnar Lybeck, Ø. Toten 326
1964 Finn Amundsen, Oslo Østre 330
1963 Magne Landrø, Oslo Østre 331
1962 Eivind Modig, Elverum 330
1961 Stanley Kvamme, Bergen Nordre 323
1960 Stanley Kvamme, Bergen Nordre 325
1959 Thoralf Brekke, Slagen 322
1958 Odd Sannes, Oslo Ø. 322
1957 Magne Strand, Valsøyfjord 322
1956 Jens Fredbo, Grue 274
1955 Lorents I. Sklet, Grong 280
1954 Odd Knarbakk, Nidaros 274
1953 Olav Medås, Granvin 272
1952 Ola H. Gimse, Trondheim 274
1951 Ivar Renmælmo, Kirkesdalen 274
1950 Johan Hunæs, Oslo Ø. 268
1949 Trygve O. Skarra, Fiskum 267
1948 Ola H. Gimse, Trondheim 268
1947 Harald Skjelland, Andebu 269
1946 Johan Jøraas, Skogn 259

Skytterprinsesser


Skytterprinsesser gjennom tidene:

År Navn/Skytterlag Poeng
2016 Irene Knudsen 347
2015 Åse Marit Myrvang, Steinsgård 345
2014 Eileen Torp, Rakkestad 346
2013 Mona Isene, Førde 346
2012 Eileen Torp, Rakkestad 344
2011 Liv Sollesnes 343
2010 Kristina Vaseng, Nordre Skage 345
2009 Marianne Berger, Øymark 345
2008 Mona Isene, Førde 344
2007 Lindy M. Hansen, Spydeberg 345
2006 Mette E. Finnestad, Søgne 347
2005 Kari Sofie Brøndbo, Høylandet 344
2004 Ann Kristin Å. Vikhagen, Jondalen 344
2003 Ann Kristin Årskog, Jondalen 343
2002 Liv Sollesnes, Jondal 344
2001 Heidi Trudvang, Raumnes 340
2000 Lise Grønhovd Hval, Sigdal 343
1999 Kristi Haug Transet, Røyken 343
1998 Ann Kristin Årskog, Jondalen 344
1997 Heidi Rognli, Storfjord 344
1996 Åse Randi Nordstad, Sørskogbygda 343
1995 Hanne Skarpodde, Drangedal 342
1994 Liv Sollesnes, Jondal 343
1993 Åse Randi Nordstad, Sørskogbygda 343
1992 Heidi Rudseter, Raumnes 342
1991 Mette Finnestad, Torsnes 340
1990 Liv Sollesnes, Jondal 343
1989 Inger Hustuft, Styrvoll 338
1988 Mette Finnestad, Torsnes 340
1987 Wenke Sverkmo, Lyngen 332
1986 Kristi Haug, Riflen/Skoger 339
1985 Eva Grønn Ekerbakke, Otta 336
1984 Evelyn Lundh, Froland 336
1983 Jorunn Dahle, Øystre Slidre 334
1982 Tove Paulsen, Falken 328
1981 Liv Margrethe Sørensen, Kongsberg 328
1980 Anne Lundgård-Soug, Randsfjord 331
1979 Eva Grønn, Otta 333
1978 Pirkko Jødahl, Blaker 322
1977 Hanne Mette Wilberg, Åsheim 322
1976 Åse Moa, Kongsvinger & Omegn 322
1975 Pirkko Jødahl, Vestre Toten 324
1974 Torunn Yggeseth, Eidsvoll Verk 328
1973 Gun Eli Giljarhus, Vestre Toten 313
1972 Laila Hagen Paakjær, Skarpskytten 315
1971 Åse Moa, Kongsvinger & Omegn 311
1970 Else Eidsvik, Os 310
1969 Åse Moa, Os 316
1968 Bitten Jødahl, Blaker 300
1967 Guri Melleby, Høland 299
1966 Åse Moa, Høylandet 211
1965 Åse Moa, Gjøvik & Brusveen 315
1964 Inger Haug, Oslo 212
1963 Guri Melleby, Høland 302
1962 Guri Melleby, Høland 308
1961 Bjørg Bjørndalsæter Mohn, Opdal 311
1960 Eva Kjelgren, Grue 307
1959 Eva Kjelgren, Grue 293
1958 Anna Barry-Berg, Bergen Nordre 309
1957 Eva Kjelgren, Grue 295
1956 Bjørg Bjørndalsæter, Opdal 260
1955 Guri Melleby, Høland 268

 


NM i feltskyting


Norske mestere i feltskyting gjennom tidene:

År Sted Navn/Skytterlag Treff
2016 Målselv Terje Svarteberg, Geilo 42/10
2015 Lesja Otte Hårstad, Rennebu 42/8
2014 Sandnes Roger Ottosen, Vestre Toten 42/8
2013 Oppdal Roger Ottosen, Vestre Toten 42/11
2012 Voss Børre Pedersen, Lakselvdal 42/10
2011 Bodø Leif Gravem, Sunndal 42/6
2010 Elverum Tor Erik Fossli, Målselv 42/9
2009 Evje Raymond Eliassen, Storsteinnes 42/8
2008 Førde Jacob Nørbech, Aspøy og Straumsnes 42/5
2007 Steinkjer Hans Kr. Wear, Styrvoll 54
2006 Målselv Per Erik Oldertrøen, Tynset 42
2005 Lesja Jan Ole Skotterud, Rælingen 42
2004 Sandnes Ann Kristin Å. Vikhagen, Jondalen 42
2003 Oppdal Bjarte Langenes, Åsane/Hordvik 42
2002 Os Frode Jensen, Topdal 41
2001 Bodø Hans Bakken, Stallvik 41
2000 Elverum Lars Andreas Nystad, Bodø Østre 42
1999 Evje Ola Tore Dokken, Hadding 41
1998 Steinkjer Edvin Aamot, Trondhjems 41
1997 Førde Rune Seim, Seim 42
1996 Øverbygd Vidar Gaarder, Rollag og Veggli 40
1995 Lesja Jørn Erik Johansen, Eidsberg 41
1994 Sandnes Jan Frode Gotheim, Kvinesdal 41
1993 Oppdal Tor-Arne Solbakken, Rygge 41
1992 Ulven Ole Bernt Vatland, Flikka 42
1991 Bodø Øyvind Sirevaag, Stavanger 42
1990 Elverum Ola Tore Dokken, Hadding 41
1989 Kr.sand/Evje Edvin Aamot, Svorkmo 42
1988 Førde Bjørn Solberg, Styrvoll 41
1987 Steinkjer Arne Strendo, Hadding 41
1986 Øverbygd Birger Kristiansen, Stavanger 40
1985 Lesja Edvin Aamot, Svorkmo 39
1984 Sandnes Sara Hovland, Hamar & Omegn 41
1983 Fræna Finn Johannessen, Brumunddal 40
1982 Ulven Per Egil Skåre, Sauda 41
1981 Bodø Reidulf Hjellen, Ålesund 39
1980 Oslo Roy Olstad, Gjøvik & Brusveen 40
1979 Kristiansand Gunnar Fidjeland, Evje 42
1978 Trondheim Geir Lundgård-Soug, Randsfjord 42
1977 Ulven Kjell Martin Vethe, Voss 41
1976 Alta Kåre Brandtzæg, Hofstad 40
1975 Kongsvinger Jon Klyve, Laksevåg 42
1974 Vatne Kjell Kr. Rike, Asker 41
1973 Steinkjer Alf Tobiassen, Bodø Østre 42
1972 Ulven Hans Walløe, Nordstrand 41
1971 Øverbygd Olav A. Veie, Levanger og Frol 42
1970 Oslo Magne Landrø, Oslo Østre 40
1969 Kristiansand Robert Larsen, Elverum 42
1968 Trondheim Jarle Aarhaug, Soknedal 41
1967 Ulven Lorents I. Sklet, Grong 39
1966 Bodø Finn Amundsen, Oslo Østre 40
1965 Kongsvinger Oscar Sjøqvist, Elverum 40
1964 Oslo Magne Landrø, Oslo Østre 38

Officerspokalen


Vinnere av Officerspokalen gjennom tidene:

År Navn/Skytterlag Poeng
2016  Tor Erik Fossli, Målselv 100
2015 Terje Holm, Søndre Land 100
2014 Kim-André Aannestad Lund, Jondalen 100
2013 Jostein Rørvik, Mosjøen 100
2012 Anders E. Gusdal, Imenes 100
2011 Knut Erik Svarstad, Bamble 100
2010 Tor Erik Fossli, Målselv 100
2009 Kim André Lund, Jondalen 100
2008 Ole Bjarne Hovland, Knipenborg 100
2007 Turid Hammerbeck, Beitstad 100
2006 Hans Kristian Wear, Styrvoll 100
2005 Vebjørn Berg, Blaker 100
2004 Stian Tafjord, Sykkylven 100
2003 Toni S. Hovdedalen, Skarpskytten 100
2002 Alf Høysæter, Tysse 100
2001 Arnt Erik Aune, Beiarn 100
2000 Artur Kårstad, Osterøy 100
1999 Steinar Rudseter, Raumnes 100
1998 Tore Reitan, Steinkjer 100
1997 Christian H. Lilleng, Råde 100
1996 Dag Lien, Løiten 100
1995 Øystein Lilleåsen, Åslia 100
1994 Ove Vik, Fana 100
1993 Tor-Arne Solbakken, Rygge 100
1992 Einar Tunheim, Hå 100
1991 Bjørn Egil Hansen, Nøtterø 100
1990 Tor Harald Lund, Søgne 100
1989 Arne Engevik, Stord 99
1988 Dagfinn Johnsen, Brøstadbotn 100
1987 Ola Tore Dokken, Hadding 99
1986 Bente Omestad, Vennesla 99
1985 Rune Virkesdal, Nyborg 99
1984 Lars Hallvard Ese, Balestrand 99
1983 Oddvar Staxrud, Tingelstad 99
1982 Helge Knudsen, Lillehammer 99
1981 Magne Landrø, Oslo Ø. 99
1980 Hans Skaar, Os 99
1979 Rolf Lekven, Os 99
1978 Alf Kvålen, Skåbu 99
1977 Helge Anshushaug, Soknedal 99
1976 Tore Strøm, Hitra og Barmanfjord 99
1975 Egil Erlandsen, Kleive 99
1974 Magne Holm, Skedsmo 99
1973 Jon G. Hofstad, Skjelstadmark 98
1972 Torbjørn Bjerkerud, Gol 98
1971 Oddvar Staxrud, Tingelstad 98
1970 Finn Amundsen, Oslo Ø. 98
1969 Elling Øvergård, Hamar & Omegn 98
1968 Thoralf Stanghelle, Dale 98
1967 Gjermund Bruåsdal, Laksevåg 96
1966 Olav Jordet, Vingelen 95
1965 Finn Amundsen, Oslo Ø. 96
1964 Rolf Fjeldstad, Ås 96
1963 Olav Medås, Granvin 98
1962 Oddgard Flatin, Kongsberg 98
1961 Olav Jordet, Vingelen 95
1960 Kåre Myhrvold, Løiten 98
1959 Jon Istad, Voss 93
1958 Lorents I. Sklet, Grong. 95
1957 Olav Medås, Granvin 92
1956 Odd Skøien, Løiten 92
1955 Lars L. Ese d.y., Balestrand 97
1954 O. Skramstad, Åmot 92
1953 Hans Titterud, Degernes 91
1952 Asbj. Strand, Grong 93
1951 Odd Sannes, Oslo Ø. 92
1950 Jens Kjelsås, Fåberg 92
1949 M. Anshushaug, Soknedal 90
1948 Willy Røgeberg, Oslo Ø. 93
1947 Lars L. Ese d.y., Balestrand 95
1946 Halvor Kongsjorden, Oslo Ø. 85
1939 L. Sørli, Steinkjer 90
1938 Einar Viker, Ådalen 90
1937 Kåre Myhrvold, Løiten 92
1936 Halvor Kongsjorden, Oslo Ø. 48
1935 Th. Hoff, Hof i Solør 48
1934 Mauritz Amundsen, Oslo Ø. 49
1933 L.G. Bøe, Stavanger 47
1932 Arne Hanssen, Magnor 46
1931 Ingulv Barstad, Trondheim 48
1930 Sig. M. Vik, Oslo 30
1929 H.Thorbjørnsen, Fredrikstad 49